Merkez Mahallesi, Erenler Cad. Hüseyin Sipahi Binası No:33 K:2 D:9 Çekmeköy/İstanbul
0216 310 10 18
info@sayginertercume.com

Acil Çeviri Arapça Tercüme

Çekmeköy'de Yeminli Tercüman

Acil Çeviri Arapça Tercüme Çekmeköy

Acil Çeviri Arapça Tercüme Çekmeköy Uluslararası Noter Yeminli Tercüme & Dil Hizmetleri.

çekmeköy arapça tercüme
Profesyonel Noter Onaylı  Tercüme ve Çeviri Hizmetleri çekmeköy arapça tercüme


YAZILI TERCÜME

SÖZLÜ TERCÜME

YEMİNLİ TERCÜME

Apostil Nedir ?

Apostil, bir belgenin gerçekliğinin tasdik edilerek başka bir ülkede yasal olarak kullanılmasını sağlayan bir belge onay sistemidir.

Apostil’in kuralları 6 Ekim 1961 tarihli Lahey Konvansiyonuyla tespit edilmiştir. Apostil kuralları yalnızca Lahey Konferansı’na üye veya taraf devletler arasında geçerlidir.

Apostil, bir ülkede düzenlenen bir belgenin başka bir ülkede geçerliliğinin yani yasal gerçekliğinin olmasını sağlayan bir onaydır.

Apostil kuralları 6 Ekim 1961 yılında Lahey Anlaşması’nda belirlenmiştir. Bu anlaşmanın amacı sözleşmede yer alan ülkelerin herhangi birisinden alınan resmi bir belgenin prosedürler veya diplomatik mercilerle uğraşmaya gerek kalmadan anlaşmada yer alan diğer ülkelerde de kullanılabilmesini sağlamaktır.

Belgenin Apostil işleminin, belgenin düzenlendiği ülkede yaptırılması gerekmektedir. 


Apostil Belgesi Nereden Alınır? 


Türkiye’de Apostil işlemini gerçekleştiren makamlar; Valilik, kaymakamlık veya adli belgeler için ağır ceza mahkemeleri başkanlıklarıdır.

Ağır ceza mahkemelerinin bulunmadığı yerlerde Adliye Encümeni veya Adalet Komisyonu Başkanlıklarında Apostil işlemleri gerçekleştirilebilir. 

Çekmeköy Almanca Noter Tercümanlığı, Azerice Noter Tercümanlığı, Boşnakça Noter Tercümanlığı, Bulgarca Noter Tercümanlığı, Çekçe Noter Tercümanlığı, Çince Noter Tercümanlığı, Ermenice Noter Tercümanlığı.

Farsça Noter Tercümanlığı, Fince Noter Tercümanlığı, Flemenkçe Noter Tercümanlığı, Fransızca Noter Tercümanlığı, Gürcüce Noter Tercümanlığı.

Hollandaca Noter Tercümanlığı. İngilizce Noter Tercümanlığı, İspanyolca Noter Tercümanlığı, İsveççe Noter Tercümanlığı, İtalyanca Noter Tercümanlığı, Japonca Noter Tercümanlığı.

Osmanlıca Noter Tercümanlığı, Özbekçe Noter Tercümanlığı, Portekizce Noter Tercümanlığı, Romence Noter Tercümanlığı.

Rusça Noter Tercümanlığı, Tacikçe Noter Tercümanlığı, Türkmence Noter Tercümanlığı, Ukraynaca Noter Tercümanlığı, Urduca Noter Tercümanlığı, Uygurca Noter Tercümanlığı, Yunanca Noter Tercümanlığı.